لاراول معجزه نمی کند !


عرض سلام و احترام خدمت سروران گرامی
میرم سر اصل مطلب ، طی ایمیل ها و کامنت هایی که من از همه عزیزانی که بنده حقیر رو قابل دونسته بودن و سوالات و مشکلاتشون رو مطرح کرده بودن من به یک نکته نگران کننده در مورد لاراول رسیدم .
این نکته نگران کننده انتظاراتی هست که کاربران از لاراول دارند ، و این مساله می تونه بسیار خطرناک باشه که با این تصورات اشتباه به یک مجموعه یا حتی خود شخص ضرر مالی و اعتباری میزنه ! ( مهم تر به لاراول )

( زیاد هستند شرکت هایی که برای تکمیل پروژه های نیمه کاره لاراولی درخواست میدن ) .

این نکته رو خدمت سروران گرامی عرض کنم که لارول ، سیمفونی ، زند و سایر فریم ورک های زبان پی اچ پی فقط و فقط یک ابزار هستند ، مثال ساده مثل جعبه ابزار های یک تکنسین هستند حالا یک تکنسین از پیچ گوشتی برقی استفاده می کنه یکی دیگه از پیچ گوشتی معمولی اما در آخر این هنر و تخصص اون تکنسین هست که کار رو انجام میده !
درسته لاراول بسیار امکانات خوبی در اختیار برنامه نویس ها قرار میده و خود من خیلی در موردش ذوق کردم و مطلب نوشتم . اما به خدا اینا فقط ابزار هستند بدون داشتن دانش و مطالعه و دیدگاه برنامه نویسی لاراول و هر فریم ورک دیگه ای هیچ کمکی به ما نمی کنه !
مثال میزنم شما اگر بخواهید یک فروشگاهی برای خودتون بنویسید جدا از اینکه با همه داکیومنت های سایت لاراول  دات کام آشنا باشید کلا باید مفاهیم و منطق و معماری یک فروشگاه رو بدونید مفاهیم ابتدایی کارت و سفارش رو بدونید .
یا برای نوشتن پرداخت آنلاین و سایر بخش های یک وب سایت .

این دیدگاه و توانایی فقط با تمرین و تکرار و خطا و مطالعه در زمینه الگوریتم ها و شیوه های پیاده سازی یک پروژه حاصل میشه ( برای برنامه نویس حرفه شدن باید زمان صرف کرد )
شما وقتی به منطق و اصول صحیح برنامه نویسی ، مفاهیم شی گرایی و… مسلط باشید حتی می تونید به راحتی زبان برنامه نویسی تون رو تغییر بدین و هیچ وقت به یک تکنولوژی وابسته نیستید .
خواهشی که از همه عزیزان دارم اینه که قبل از استفاده از هر تکنولوژی و ابزاری خوب در مورد نیازمندیهای اولیه استفاده از اون ابزار تحقیق کنید تا خدایی نکرده وسط پیاده سازی یک پروژه از انتخابتون پشیمون نشید .

شما با داشتن یک دید باز و قدرت تجزیه تحلیل پروژه ،  با در اختیار داشتن ابتدایی ترین ابزار ها هم می تونید کاراهای بزرگی انجام بدین . این دیدگاه رو همه سروران گرامی من که مدت زیادی توی زمینه وب و برنامه نویسی سمت سرور فعالیت می کنن با پرداخت هزینه سنگین ( زمان ) بدست آوردن .

پیشنهاد بنده به همه دوستانی که تازه شروع به یادگیری لاراول کرده اند ( چون اونقدری بزرگ نیستم که بخوام برای حرفه ای ها مطلب بنویسم ) این هست که بیشتر از اینکه روی تکنولوژی وقت بزارید روی دیدگاه  ، منطق و روش های صحیح طراحی الگوریتم و پیاده سازی یک پروژه تحت وب وقتتون رو صرف کنید .

زمانی که قصد نوشتن یک قابلیت برای سایت مورد نظرتون هستید ، اول رویه و منطق کار رو جستجو کنید بعد برید سراغ تکنولوژی

90% جواب سوالاتمون با سرچ درست  پاسخ داده میشن ، پس واقعا نحوه صحیح حستجو کردن توی اینترنت اولین ویژگی یک  برنامه نویس هست البته از نظر من .

در آخر من لاراول رو به همه دوستانی که توانایی های اولیه برای برنامه نویسی رو دارند و دنیال یک ابزار قدرتمند می گردند پیشنهاد می کنم .

با تشکر از اینکه افتخار دادین این مطلب رو مطالعه نمودین .