لاراول معجزه نمی کند !

ehsan

Web developer Frontend / Backend


10 دیدگاه

 1. بهزاد می‌گه:

  خیلی خوب بود
  واقعا باید بعضی دوستان دیدشون رو به لاراول عوض کنن و به چشم یه جعبه جادو بهش نگاه نکنن.
  مثال جعبه ابزار تعبیر خوبی بود، اگه بلد نباشی با اون ابزار اصولی و درست کار کنی، ممکنه به خودت و دیگران صدمه بزنی.

  یه نکته هم من اضافه کنم، هدف من، احسان، و بقیه کسانیکه مطالب مشابه این مطلب نوشتن، این نیست که جلوی بزرگ شدن جامعه لاراول کارهای ایران رو بگیریم یا اینکه بازار رو به انحصار خودمون در بیاریم. هدف فقط و فقط هشدار دادن، برای جلوگیری از صدمه زدن به خودتون و دیگرانه.

 2. با نظراتت کاملا موافقم و اینو اضافه کنم که ابزار هیچ‌وقت جای سعی و تلاش و مطالعه رو نمیتونه بگیره. به عنوان مثال اگه نتونیم با php خام یه کاریو انجام بدیم ولی با لاراول توهم دونستن و انجام اون‌کارو داشته باشیم باید مطمئن بشیم که راهو درست نیومدیم و این یعنی مطالعه کافی نداشتیم و بدون سعی و تلاش خواستیم به یه چیزی که ترند شده دست بزنیم که فقط بگیم ما هم این کاره‌ایم

 3. mehdi golestan می‌گه:

  موافقم با نظرت دقیقا دید معماری و الگوریتم از همه چی مهمتره مرسی

 4. etc می‌گه:

  Laravel خیلی عالیه /
  اما عشق من CodeIgniter ساده و مفهومی هنوزم با اینکه قدیمی شده ازش استفاده میکنم و خیلی خوبه /
  یا Phalcon سریع و چابک و البته قدرتمند اما هنوز کامل یادش نگرفتم/

  Laravel یا Phalcon php مسئله اینست!؟؟

  • بستگی داره کجا بخوای ازش استفاده کنی ، اگر دنبال Performance هستی و سرعت اجرای سایت برات مهمه از Phalcon استفاده کن چون فالکون توی رکورد Benchmark ی که در مقابل با لاراول زده بود تقریبا 20 بار از لاراول پرسرعت تر بود چون کل فریموورک توی رم اجرا میشه و مزیت دیگش اینکه که تو میتونی bootstrap فریموورکتو خودت از اول بسازی و ساختارشو مطابق میل خودت تعریف کنی. یه عیبش هم اینه که باید رو سروی اکستنشنشو نصب کنی حتما . در کل بقیه فریموورک ها شبیه به هم هستن و همشون برای کارای کوچیکی که ما میکنیم و خیلی بیشتر از اون رو بخوبی Handle میکنن ، بستگی به خود شما داره که از روش کد نویسی کدومش بیشتر خوشت میاد . لاراول خیلی ساده و روان هست و مستندات خیلی خوبی داره و از یک کامیونیتی قوی برخورداره . برای من شخصا کد نویسی با لاراول نسبت با Cake و فالکون لذت بخشتر بوده .

 5. بده خودم مدتیه که با لاراول کد میزنم ولی واقعا به حرفتون اعتقاد دارم . بنظر بنده لاراول چیزی فراتر از یک فریموورک هست چون ضرروت داشتن یک معماری دقیق و درست را در ذهن مخاطبش ذره ذره شکل میده و برای یادگیری بهتر دستوراتش از زبانی مفهومی مشابه با زبان انسان (البته به عقیده بنده) استفاده کرده که باعث میشه خیلی خوب درکش کنی . لاراول شما را آزاد گذاشته با هر معماری که دوس دارید درونش برنامه نویسی کنید . اما واقعا اگر نتونی از این امکانات استفاده کنی مثل ماشینی است که تمام اجزاءش از هم دریده ..

 6. برید سفر می‌گه:

  بنده مدتی است با لاراول شروع به کار کردم
  به نسبت دیگر رقیبانش من خیلی زود در راول پیشرفت کردم
  و به شخصه به همه دوستان پیشنهاد می کنم

 7. امین می‌گه:

  ممنون از مطلب خوبتون. چطور باید لاراول رو نصب کنم؟

 8. علی.ع می‌گه:

  بسیار دقیق و کامل توضیح دادید. واقعا برای یک برنامه نویس حرفه ای شدن باید زمان گذاشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *